Misschien wel de meest ongrijpbare van alle correspondenten is Jesse Frederik. Officieel ‘doet’ hij economie, maar economen denken zich overal mee te kunnen en mogen bemoeien, dus dat zegt eigenlijk niks.
Jesse deed onderzoek naar de schuldenindustrie. Is het manifest dat daaruit voortkwam nog economie? Laatst onthulde hij groepsdenken in de wereld van online advertenties. En kraakte hij het Amsterdamse parkeerbeleid. Economie?
Over de schuldenindustrie en alle mensen die hij tijdens zijn onderzoek sprak – deurwaarders, schuldhulpverleners, incassobureaus, slachtoffers: ‘Iedereen die hier in zit, vindt dat het verkeerd gaat. En toch gebeurt er niks.’ Het fascineert én frustreert hem.
In dit gesprek gaan we op zoek naar de rode lijn in Jesses werk, uiteindelijk allemaal natuurlijk om op die ene vraag antwoord te geven: wat voor dier is Jesse Frederik?
Meer lezen van Jesse?


…dit verhaal heb je gratis gelezen. Maar het maken van dit verhaal kost tijd, geld en energie. Steun ons en maak meer verhalen mogelijk voorbij de waan van de dag.
Al vanaf het begin worden we gefinancierd door onze leden en zijn we volledig advertentievrij en onafhankelijk. We maken diepgravende, verbindende en optimistische verhalen die inzicht geven in hoe de wereld werkt. Zodat je niet alleen begrijpt wat er gebeurt, maar ook waarom het gebeurt.
Juist nu in tijden van toenemende onzekerheid en wantrouwen is er grote behoefte aan verhalen die voorbij de waan van de dag gaan. Verhalen die verdieping, verbinding en optimisme brengen. Verhalen niet gericht op het sensationele, maar op het fundamentele. Dankzij onze leden kunnen wij verhalen blijven maken voor zoveel mogelijk mensen. Steun ons en doe mee!