Als Dennis Rodman geen frequentflyerpas van North Korean Airways* had, hoe zouden we hem dan zien?
De coronacrisis biedt óók veel goede journalistiek. Ed Yong van The Atlantic bijvoorbeeld: dit stuk verdient het om twee keer te lezen. Hij verwoordt een aspect dat me de afgelopen weken vaak bekroop: elke keer dat je denkt grip te krijgen op het gebeuren, ontglipt het je weer. De essentie van complexe fenomenen, denk ik. En als het Yong al gebeurt, dan weet je hoe complex het is.
Schrijver, onderzoeker, en optiehandelaar Nassim Nicholas Taleb waarschuwt al decennia voor fenomenen zoals het coronavirus: zeldzame maar verzengende gebeurtenissen. Taleb is geen makkelijke man, die tegenstanders graag de les leest of pest; Phil Tetlock, de psycholoog en schrijver van Superforecasting met wie hij eens samen optrok, moet het nu vaak ontgelden.
Maar focus op Talebs boodschap, dan zie je veel interessants. The New Yorker schetste een deel van de wereld zoals Taleb die voor zich ziet. Lokaler, duurzamer, minder begaanbaar voor bedrijven die winsten privatiseren en verliezen socialiseren. Er is een basisinkomen, waarschijnlijk, in elk geval veel minder ongelijkheid, en er is bereidheid om voor te bereiden op rampen die wellicht in niemands leven voorkomen.
Nu de vraag: hoe krijg je dat voor elkaar?
Overigens: Taleb en Tetlock bieden in hun boeken ook allerlei denkrichtingen over de mogelijkheden en onmogelijkheden van het scouten van spelers. Daarover, en over andere zaken, in de komende weken meer – stay tuned.
Lees-, kijk- en... baktips
- The Last Dance, de documentaireserie over Michael Jordans laatste seizoen met de Chicago Bulls, is geweldig.
- Ook in die docu: Dennis Rodman. Rodman is de ideale speler om te vergeten als speler, wat komt door de vele dingen die kunnen afleiden van zijn prestaties op het veld: zijn haar, tatoeages, piercings, drugs-, drank- en seksconsumptie en zijn frequentflyerpas van North Korean Airways. Maar wat een speler was hij. Benjamin Morris zet het op alle denkbare wijzen uiteen. (Tip via Nikos Overheul.)
- Bayern München, de club waar winnen boven alles staat, stopt met de jongste jeugdelftallen, de Onder 9 en Onder 10. Want: kinderen moeten in hun eigen omgeving spelen en het is goed als ze ook andere sporten beoefenen, aldus de club.
- Er is een boek uitgekomen over Sam Hinkie's tijd bij de Philadelphia 76ers. Klinkt interessant.
- Carnival, het bedrijf dat het door corona geteisterde cruiseschip Diamond Princess runde, lijkt volgens dit verhaal van Bloomberg bewust alle risico's te hebben genegeerd.
- GQ schreef over het leven op de Diamond Princess.
- Ik hou niet echt van koken, maar wat ik wel leuk vind: simpele gerechten goed kunnen maken. Gaat-ie: 60 gram bloem, beetje zout, 200 gram suiker, drie eieren, 200 gram chocolade, bakje pecans, half pakje boter, vanille-aroma, en dan deze aanwijzingen volgen. Resultaat: een brownie om mee dicht te slibben.