Dat ze hier niet voor hun plezier zijn. Dat ze niet uit een onderontwikkeld land komen. Dat ze mensen zijn en meer contact willen met Nederlanders.
Hoe vergaat het nieuwkomers bij het opbouwen van een nieuw bestaan? Al een halfjaar lang brengen we in kaart hoe het vluchtelingen vergaat in Nederland. Honderden Correspondentleden spreken maandelijks nieuwkomers over hun ervaringen, wij maken verhalen van hun belangrijkste bevindingen.
We stellen ze nu ook graag aan jullie voor. Daarom vertellen vijf deelnemers in dit filmpje wat élke Nederlander over vluchtelingen moet weten.
Muziektitel: Ya Msafer Wahdak
Gitaar: M. Anaas al Hallak en Robert van de Tol
Liever lezen?
Zeven dingen die Nederlanders moeten weten om te begrijpen hoe vluchtelingen zich hier voelen
Zo’n 300 nieuwkomers beantwoordden de afgelopen weken ruim dertig vragen die leden van De Correspondent aan hen stelden. Het grootste groepsinterview ooit met vluchtelingen in Nederland. In dit verhaal: antwoorden op één vraag.
Hier verzamelen we alle verhalen én vertalingen van het initiatief Nieuw in Nederland
Honderden Correspondentleden interviewen vluchtelingen over hun nieuwe bestaan in Nederland. Hun verhalen vormen de basis voor de stukken binnen het initiatief Nieuw in Nederland. Hier zetten we al die verhalen én vertalingen op een rij.