Muziektip: Wende zingt over de wildernis van het leven
In de zomer van 2019 zat Wende op de top van een berg. Een nieuw project op komst, een kop ‘vol veertig’. Ze zat er drie dagen en nachten – alleen, met een hangmat – om te bedenken wat haar te doen stond in het leven.
Het bleek het zaadje van De Wildernis, haar nieuwe voorstelling. Wende grijpt me al sinds ik haar chanson-album Quand tu dors (2004) grijsdraaide. Sindsdien maakte ze zo goed als elk genre muziek, speelde ze Connie Palmen in I.M., trad ze op voor uitverkochte zalen in Londen. Haar veelzijdigheid en werklust zijn overdonderend.
En nu dus De Wildernis, waarvoor ze teksten schreef met mensen als Marieke Lucas Rijneveld, S10 en Marjolijn van Heemstra (ja, ook correspondent Ruimtevaart). De nummers variëren van klein met enkel zijzelf achter de piano tot bombastisch met een elektrische gitaar of een technobeat. En dat alles met een sublieme lichtshow en ondersteuning van een zeskoppig koor.
Het zal de leeftijd wel zijn – ik heb een kop vol vijfendertig – maar De Wildernis was precies wat ik nodig had. Teksten over leven en dood, over bang zijn en het toch doen, over vasthouden en dingen die voorbijgaan. En over onzekerheid, want dat is wat je vindt in de wildernis.
Hier lees je meer over De Wildernis en vind je de speellijst