Er zijn zes redenen om naar Mitchell Esajas te luisteren:
1. Hij strijdt op een geweldloze manier tegen het Nederlandse institutionele racisme. Wie twijfelt aan het bestaan van dit racisme, doet er goed aan om het rapport te lezen over racisme bij het Nederlandse politieapparaat dat vorige week verscheen.
2. Hij is een van de aanjagers van het zwartepietendebat. Nu is het zomer (al is de NTR al bezig met de opnames van het Sinterklaasjournaal), maar straks wordt het debat weer in alle hevigheid gevoerd.
3. Vorige week is op initiatief van zijn New Urban Collective samen met stichting Seed4growth in buurthuis De Verhalenkamer in Amsterdam-Noord een bibliotheek geopend onder de titel " New Urban Café ’. Daar vind je de collectie van socioloog Waldo Heilbron, vol boeken die het leven van jonge mensen kunnen empoweren.
4. Hij heeft een baan aan de Universiteit van Amsterdam en is betrokken bij de hervormingen die door de studentenprotesten zijn afgedwongen. Hoe staat het daarmee?
5. Hij gelooft in de Afrikaanse wijsheid ‘It takes a village to raise a child.’
6. Een van zijn favoriete liedjes is ‘Redemption Song’ van Bob Marley. Dat blijkt cruciaal voor zijn betoog.


…dit verhaal heb je gratis gelezen. Maar het maken van dit verhaal kost tijd, geld en energie. Steun ons en maak meer verhalen mogelijk voorbij de waan van de dag.
Al vanaf het begin worden we gefinancierd door onze leden en zijn we volledig advertentievrij en onafhankelijk. We maken diepgravende, verbindende en optimistische verhalen die inzicht geven in hoe de wereld werkt. Zodat je niet alleen begrijpt wat er gebeurt, maar ook waarom het gebeurt.
Juist nu in tijden van toenemende onzekerheid en wantrouwen is er grote behoefte aan verhalen die voorbij de waan van de dag gaan. Verhalen die verdieping, verbinding en optimisme brengen. Verhalen niet gericht op het sensationele, maar op het fundamentele. Dankzij onze leden kunnen wij verhalen blijven maken voor zoveel mogelijk mensen. Steun ons en doe mee!