Dit weekend proberen mensen aan niet-mensen een stem te geven – en jij kan meedoen
Het Parlement van de Dingen is de nieuwe voorstelling – of beter: gespreksvorm – van theatermaker Lotte van den Berg, gebaseerd op het gedachtegoed van de Franse filosoof Bruno Latour.
Latour introduceerde het idee van een parlement voor niet-mensen, opdat ook natuur, dieren, en objecten mee kunnen doen in het politieke debat. Hoe zo’n parlement er precies uit zou moeten zien, is een tweede.
Komend weekend, op 10, 11 en 12 juni, experimenteert Van den Berg ermee op het Java-eiland in Amsterdam. (Later deze maand doet ze dat ook nog in Poznań, Polen).
Het publiek wordt daarbij uitgenodigd deel te nemen aan een gesprek ‘vanuit het perspectief van de dingen.’ Een poging dus om, samen met bezoekers, concreet vorm te geven aan een abstracte filosofische theorie.
Wil je deelnemen aan dit gesprek? Meer informatie vind je op de website van Van den Berg.
Dit verhaal heb je gratis gelezen, maar het maken van dit verhaal kost
tijd en geld. Steun ons en maak meer verhalen mogelijk voorbij de waan van de dag.
Al vanaf het begin worden we gefinancierd door onze leden en zijn we volledig advertentievrij en onafhankelijk. We maken
diepgravende, verbindende en optimistische verhalen die inzicht geven in
hoe de wereld werkt. Zodat je niet alleen begrijpt wat er
gebeurt, maar ook waarom het gebeurt.
Juist nu in tijden van toenemende onzekerheid en wantrouwen is er grote
behoefte aan verhalen die voorbij de waan van de dag gaan. Verhalen die verdieping en verbinding brengen. Verhalen niet gericht
op het sensationele, maar op het fundamentele. Dankzij onze leden kunnen
wij verhalen blijven maken voor zoveel mogelijk mensen. Word ook lid!